Menu

Nyhedsbrev drenge 2019 for Næsby Boldklub

image
05. juni 2019 kl. 17:52

Nyhedsbrevet 2019 for drenge er nu ude og kan læses via dette link: HER!

Vi er som tidligere skrevet på hjemmesiden blevet tildelt Licensplacering af DBU på en flot 17 plads i hele landet og nummer 2 på Fyn.

Vi har taget nogle flotte skridt det seneste års tid, og den udvikling skal hele tiden arbejdes på at forbedres. Derfor er vi også stolte over, at have rigtig mange af vores ungdomstrænere på plads allerede nu i god tid før den nye sæson.
Vi søger stadig en A Licens træner, som vi håber kan komme i hus snarest muligt.

Her er dog Træner Kabalen i Næsby Boldklub for den kommende sæson på drengesiden.

 

Årgang:

Job:

Navn:

TLF:                             MAIL:                     

TEAM: U5 – U6

Træner

Andreas Akselbo

26848883          andreas.akselbo@gmail.com

 

Koordinator

Jesper Hauge

26798116          haugemurer@gmail.com

 

 

 

 

TEAM: U7

Træner

Daniel Piwodda

29247044          daniel.piwodda@hydro.com

 

Træner

Lasse K Christensen

28936750        christensenlasse@hotmail.com

 

Træner

Stig Grau Rasmussen

27850880           sgr@eventyrvin.dk

 

Træner

Rasmus Madsen

81779990           rhm@live.dk

 

Koordinator

Vinni Toftmann

27856313          vinni toftmann@hotmail.com

 

 

 

 

TEAM: U8

Træner

Kenneth Møller

25393272          kenneth_m_@hotmail.com

 

Træner

Thomas Lund

28966474         mail@thomasandersen.dk

 

Træner

Allan Spangsberg

24795046         al.spangsberg@gmail.com

 

Træner

Claus Sterregård

42923062         cnihelnes@hotmail.com

 

Koordinator

Stephanie Osterhammel

50361976          bambi_dk12@yahoo.com

 

 

 

 

TEAM: U9

Træner

Thomas Christiansen

31511865          tnchristiansen@hotmail.com

 

Træner

Daniel Piwodda

29247044          daniel.piwodda@hydro.com

 

Træner/Koordi.

Thomas Jensen

61262167         thomas tlomme@hotmail.com

 

Træner

Allan Nykær Rosenhøj

41502090         allan.rosenhoj@gmail.com

 

Træner

Thomas Riggelsen

22335641         thomasreggelsen@live.dk

 

 

 

 

TEAM: U10

Træner

Søren Andersen

24463821         kar10nov@hotmail.com

 

Træner

Lenni Lund

28797321         lennilund@gmail.com

 

Træner

Sonny Christiansen

60100888         sonnirune@hotmail.com

 

 

 

 

TEAM: U11

Chef

Ulrik Nohr Madsen

40461148         topper_foenix@hotmail.com

 

Assistent.

Rune Bisgaard

27264563         rln@obh-gruppen.dk

 

Træner hold 2.

Thomas Lyck

61401725          thomaslyck@hotmail.com

 

Koordinator

Jan Iversholt

20801124          jan@iversholt.dk

 

 

 

 

TEAM: U12

Chef

Mads Loft

61778193          madsloft89@gmail.com

 

Assistent/ Hold 2.

Emil Lange

30591132          emil.lange5@gmail.com

 

Assistent/ Hold 2.

Kasper Kjarsgaard

26702407      kasperkjarsgaard@hotmail.com

 

Hold 2.

Thor Post Andersen

91522833    Thorpostandersen93@hotmail.com

 

Koordinator

Peter Rasmussen

51410679          peter@aeske.dk

 

 

 

 

TEAM: U13

Chef

Dennis Sejten

40870081          sejten81@me.com

 

Assistent

Daniel Møller

61785202          daniel_m_olsen@hotmail.com

 

Chef 2. hold

Jens Andreas Nissen Witek

24661423          jens3588@appsodense.dk

                            

Assistent

Jakob Kyhn

28764003          Jakob.kyhn@live.dk

 

 

 

 

TEAM: U14

Chef

Said Sannes

61710692            saidsannes@hotmail.com

                            

Assistent

Thomas Bollmann

29252638           thsb@outlook.dk

 

Hold 2.

Lars Frederiksen

26309478           l1975f@hotmail.com

 

Hold 2.

Tobias Bekker

23957057           tobiasbekker@live.dk

TEAM: U15

Chef

Mads Lynge Hansen

40591720           casinohansen@hotmail.dk

 

Assistent.

Mads Kjærsgaard

26248480           mayland94@gmail.com

 

Assistent.

Oliver Riberts

24841634           hhzzriberto@gmail.com

 

Hold 2. Chef

På vej

 

TEAM: U17        

Chef U17

Per Petersen

27449431            pp@svendborg-gym.dk

                            

Assistent

Martin Petersen

28301410            martinhpet@gmail.com

 

Chef U16

Kasper Hald

23626945           kasper.hald.23@gmail.com

 

Assi. /U17 hold 2

Dennis Schor

28870510           Dennis-schor@hotmail.dk

 

 

 

 

TEAM: U-19

Chef

Henrik Lehm

25111870          hl.lehm@webspeed.dk

 

Assistent.

Niels Jensby

40939055          jensbyniels@gmail.com

 

Hold 2.

Flemming Koch

20463583          fl.koch@live.dk

 

Assistent

Thomas Knudsen

24873848          tkn@dali.dk

 

Assistent

Kent Andersen

28764280          kent@bk-bo.dk

 

Holdleder

Klaus Nielsen

30402050          nielsen_klaus@hotmail.com

 

 

 

 

Talentansvarlig

 

Martin Skøtt

22541216      martin.skoett@naesbyboldklub.dk

Head of coaching

 

Daniel Martinus

31797300         dmha@live.dk

 

 

 

 

Ansvarlig U5/ U9

 

Daniel Piwodda

29247044          daniel.piwodda@hydro.com

Ansvarlig U10/ U14

 

På vej

 

Ansvarlig U15 /U19

 

Henrik Lehm

25111870          hl.lehm@webspeed.dk

Mentaltræner

U15 til U19

Mads Schulze

40112224            schulze09@hotmail.com

Fysisk træner

U17 til U19

Gorm Rabøll

61348046          gorm.r.k@gmail.com

Fysisk træner

U11 til U19

Helmand Hamid

41190575          Helmandhamid@live.dk

Målmandstræner

U10-15

Rasmus Pilegaard

30575754          rasmuspjensen4@gmail.com

Målmandstræner

U13-19

Tommy Edelweiss

22193425        tommy_edelweiss@hotmail.com

Morgentræning

 

Henrik Lehm

25111870          hl.lehm@webspeed.dk

Fredagsfodboldskole

 

Nikolej Knudsen

28119851          nicolaj_knudsen@hotmail.com

Diætist

 

Maja Kristiansen

28905611           maja_toft@live.dk